
Dogecoin un TRUMP tokeni iepriekš bija kā divas kriptoraķetes, kuras dzina uz priekšu mediju uzmanība, taču šoreiz viedokļu maiņa notika pārāk strauji. 6. jūnijā tirgus pēkšņi izgāja no kontroles.
Elon Musk apgalvoja, ka Trump tiek pieminēts lietā saistībā ar Džefriju Epstīnu, kurš bija apsūdzēts seksuālos noziegumos.. Šī “bumbas” nomestā informācija nekavējoties izraisīja spēcīgu reakciju mēmu kriptovalūtu tirgū. Saskaņā ar CoinGecko datiem, gan DOGE, gan TRUMP tokeni kļuva par vieniem no dienas lielākajiem kritējiem kriptovalūtu tirgū.
Šim skandālam ir pamats. Jau februārī FIB bija sācis pakāpeniski publiskot dokumentus, kas saistīti ar Epstīnu, tomēr liela daļa informācijas joprojām tika cenzēta. Musk platformā X norādīja, ka šajos dokumentos, iespējams, ir pieminēts arī Trump, un apsūdzēja valdību “apzinātā slēpšanā”. Tirgus acīs šī nebija vienkārša noplūde, bet drīzāk uzticības sabrukuma sākums.
Uzticības krīze izraisa investoru aizplūšanu
Kādreiz kā simbols politiskās un uzņēmējdarbības sadarbībai, “Trump un Musk” alianse tagad pārvērtusies publiskā konfliktā. Trump, kā tiek ziņots, ir pieprasījis, lai Musk atsakās no visiem ar valdību saistītajiem amatiem, kamēr Musk virzās uz sava politiskā tīkla veidošanu. Šī plaisa ne tikai sagrauj slavenību aliansi, bet arī būtiski ietekmē ar to saistīto kriptovalūtu vērtību.
Dogecoin un TRUMP tokena cenas kritās tieši un strauji. Tajā dienā DOGE vērtība samazinājās par 6,4% līdz 0,171 ASV dolāriem, kļūstot par septīto sliktāk veiktspēju uzrādošo kriptovalūtu pēc tirgus kapitalizācijas. TRUMP tokena situācija bija vēl sliktāka – kritums par 10%, ar cenu, kas uz brīdi noslīdēja līdz 9,66 dolāriem. Tā kā abas šīs valūtas ir stipri balstītas uz emocijām, uzticības zudums likumsakarīgi izraisīja kapitāla aizplūšanu.
Mēmu monētu uzplaukums un haoss
Mēmu tirgus vienmēr ir bijis jutīgs pret slavenību rīcību, īpaši, ja tajā iesaistīti tādi vārdi kā Musk un Trump. 6. jūnijā, saskaņā ar Dune datiem, vienas dienas laikā tika izveidoti vairāk nekā 37 000 jaunu mēmu monētu – lielākais pieaugums pēdējo mēnešu laikā. Tika radīti pat tādi tokeni kā “President vs Elon“, kas sasniedza 8 miljonu dolāru tirgus kapitalizāciju, pirms zaudēja 75% no vērtības. Tas tikai pierāda, cik ātri spekulatīvais kapitāls ieplūst šajā tirgū.
Taču šie “tēmu uzpūstie” tokeni bieži vien cieš no fundamentālu vērtību trūkuma. Tāpēc, redzot šādas svārstības un nenoteiktību, arvien vairāk investoru sāk meklēt reālu pielietojumu un vērtību piedāvājošus projektus. Un tieši šeit sāk izcelties Snorter.
Snorter Bot – stabilitāte vētrā
Snorter ($SNORT) ir tirdzniecības bots, kas veidots uz Solana blokķēdes un izstrādāts Telegram lietotājiem. Tas piedāvā tūlītēju tokenu apmaiņu, viedos tirdzniecības algoritmus un automātisku riska pārvaldību. Atšķirībā no daudziem mēmu tokeniem, Snorter nepaļaujas uz slavenību atbalstu, bet uz tehnoloģiju un praktisku vērtību. Šī pieeja izrādās ļoti būtiska brīžos, kad tirgus krīt panikā.
Snorter tokenam $SNORT jau pirmajā iepriekšpārdošanas nedēļā izdevās piesaistīt gandrīz 600 000 dolāru. Šis skaitlis atspoguļo ne tikai investoru interesi, bet arī uzticību tā funkcionalitātei un drošībai.
Platformai ir veikta ārējā drošības pārbaude, tā piedāvā tikai 0,85% komisiju par darījumiem un nodrošina žetonu bloķēšanas (staking) iespēju. Investoriem, kas vēlas izdzīvot svārstīgā tirgū, šāds praktisks rīks ir krietni pievilcīgāks nekā “hype” balstīti tokeni.
Slavenību burbulis plīst, funkcionalitāte ir īstā vērtība
Musk un Trump konflikts ir licis tirgum pārdomāt mēmu kriptovalūtu patieso vērtību. Tokeni, kuru cena balstās tikai uz uzmanību, var ātri sabrukt līdz ar tās zudumu.
Tikmēr tādi projekti kā Snorter, kas piedāvā konkrētu funkcionalitāti un risina reālas problēmas, kļūst aizvien pievilcīgāki. Kripto tirgus nākotnē vairs nebūs atkarīgs no tā, kurš ko ievieto sociālos medijos vai ar ko ietur maltīti – svarīgākais būs tas, kurš nodrošina reālu vērtību, palīdz pārvaldīt riskus un uzlabo lietotāja pieredzi.
