
Správy za posledných pár hodín potvrdzujú, že Americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) schválila ďalšie žiadosti o nové Solana ETF. V utorok sa tak k trojici žiadostí od VanEck, 21Shares a Bitwise pridali aj spoločnosti Canary Capital a Franklin Templeton.
Nové vedenie SEC tak skutočne napĺňa slová svojho menovateľa, Donalda Trumpa. Voľnejšie regulačné rámce sa však okrem ETF na Solane snažia využiť aj ďalšie kryptomeny. Je možné, že sa do konca roka 2025 dočkáme okrem Solana ETF aj fondov na Litecoine, Dogecoine či XRP?
Spoznajte nové riešenie pre blockchain Solana
K Solana ETF by sa mohli pridať aj Litecoin, Dogecoin a XRP
Prijatá pätica žiadosti o Solana ETF od významných správcovských spoločností posúva tieto investičné produkty bližšie k potenciálnemu schváleniu. SEC má teraz 21 dní na schválenie, zamietnutie alebo predĺženie posudzovania týchto žiadostí.
Predikčná platforma Polymarket aktuálne naznačuje 83 % pravdepodobnosť schválenia Solana fondu ešte v tomto roku. Troška iný pohľad na aktuálnu situáciu však majú viacerí analytici portálu Bloomberg. Ako možný problém pri procese schvaľovania Solana ETF uvádzajú najmä neukončené súdne pojednávania o tom, či je Solanu môžné považovať za cenné papiere.
Zdroj: polymarket.com
Aj preto James Seyffart, analytik spoločnosti Bloomberg, vidí reálnejšie schválenie Solanových ETF až v roku 2026. V pretekoch o to, ktorá ďalšia kryptomena bude mať svoje burzou obchodované fondy, by tak mohol zvíťaziť Litecoin.
Ďalší Bloomberg ETF analytik Eric Balchunas totiž poskytol komplexný pohľad na pravdepodobnosť schválenia jednotlivých altcoin ETF. „Naše oficiálne odhady pre schválenie altcoin ETF sú vonku. Litecoin vedie s 90% šancou, nasleduje Dogecoin, potom Solana a XRP,” uviedol Balchunas.
James Seyffart však upozorňuje aj na pretrvávajúce prekážky pre kryptomenu XRP. SEC prekáža, že spoločnosť Ripple, ktorá stojí za kryptomenou XRP, má až príliš centralizované riadenie. To je v rozpore so základnou myšlienkou kryptomien ako takých.
„Kým sa celý tento právny spor medzi Ripple/XRP a SEC nevyrieši alebo nedospeje k očakávanému výsledku, pravdepodobne XRP ETF neuvidíme,” predpokladá Seyffart.
Napriek tomu sa očakáva sa, že SEC v najbližšom období uzná úvodné podania 19b-4 nielen pre XRP, ale aj pre Dogecoin.
Litecoinu by mohol pomôcť mechanizmus PoW
Analytici sa zhodujú, že Litecoin aj Dogecoin majú vysokú pravdepodobnosť schválenia vďaka svojmu mechanizmu konsenzu proof-of-work (PoW), ktorý ich približuje k Bitcoinu. Hoci Dogecoin patrí medzi meme coiny, počas rokov sa dokázal etablovať ako investičný nástroj s multimiliardovou trhovou kapitalizáciou.
Napriek všetkým predpokladom sa však zdá, že SEC zo všetkých aktuálnych žiadostí preferuje práve tie spojené s coinom Solana. Ak by k definitívnemu verdiktu prišlo ešte v tomto roku, blockchain Solana sa dočkal nielen nárastu ceny natívneho coinu, ale aj počtu transakcií na sieti. Presne s tým by mu mal pomôcť nový projekt Solaxy.
Nižšie poplatky a rýchlejšie transakcie vďaka Layer 2
Projekt Solaxy plánuje na rozrastajúcu sa sieť Solana priniesť ako prvý rozhranie Layer 2. Ide o druhú blockchainovú vrstvu, ktorá dokáže odbremeniť hlavnú sieť od preťaženia. Akonáhle prevody prebehnú prostredníctvom Solaxy, transakcia sa zapíše už na primárnú vrstvu blockchainu.
Zdroj: solaxy.io
Natívny token projektu SOLX je zároveň kompatibilný aj s blockchainom Ethereum. Vďaka integrovanému premosteniu medzi oboma populárnymi sieťami tak prostredníctvom Solaxy investori získajú to najlepšie z oboch sietí.
Konfiguráciu druhej vrstvy Solaxy si budú pochvaľovať aj vývojári decentralizovaných aplikácií. Štruktúra tejto Layer 2 má modulárnu infraštruktúru, preto si ju developeri dApps môžu prispôsobiť podľa svojich potrieb. Celkovo je Solaxy pripravená čeliť náporu, ktorý vyplýva aj z čoraz väčšej popularity Solana meme coinov.
Ciele projektu ako aj jeho investičná atraktivita dokázali Solaxy len v predpredaji vyniesť 20 miliónov dolárov.
Ak sa chcete podieľať na budúcnosti druhej vrstvy Solana, zamierte buď na oficiálnu stránku projektu, alebo do kryptopeňaženky Best Wallet. Tam okrem tokenu SOLX nájdete aj predpredaj novej kryptomeny samotnej peňaženky.
Token s výhodami pre majiteľov kryptopeňaženky Best Wallet
Aby ste boli pripravení na príchod nielen Solana ETF, ale aj prípadných ostatných kryptomenových fondov, mali by ste mať k dispozícii bezpečnú peňaženku, ktorú môžete mať vždy poruke. Takou je kryptopeňaženka Best Wallet, ktorá funguje vo forme mobilnej aplikácie.
Zdroj: bestwallettoken.com
Ekosystém Best Wallet nespomíname v súvislosti s rastúcou popularitou rôznych blockchainov, ale aj predpredajných tokenov náhodou. Samotná peňaženka totiž disponuje vlastným natívnym tokenom BEST, prostredníctvom ktorého získate na tejto platforme viaceré výhody:
- Nižšie transakčné poplatky
- Vyššie odmeny na staking kryptomien
- Podiel na rozhodovaní o ďalšom vývoji Best Wallet
- Prednostný prístup k novým predpredajným coinom
Investičných príležitosti tak Best Wallet ponúka naozaj mnoho. Vďaka týmto vlastnostiam dokázal token BEST vyzbierať takmer 10 miliónov dolárov. Splnenie cieľa tvorcov Best Wallet ovládať 40 % trhu s kryptopeňaženkami do roku 2026 je tak čoraz reálnejší. Najmä ak sa rozrastá aj počet jej používateľov, ktorý prekročil jeden milión.
Viac informácií o aplikácii Best Wallet, tokene BEST, ale aj coine Solaxy sa dozviete len čo si stiahnete aplikáciu do svojho telefónu.
